1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

بی‌کلام دوم، کار کردن در شرکت‌های بزرگ، چالش‌ها و فرصت‌ها

دومین رویداد بی‌کلام در روز پنج‌شنبه یازدهم دی ماه با حضور جناب آقای محمد افشار، مدیر سئو شرکت علی بابا برگزار شد. این رویداد مطابق با هدف اصلی سری رویدادهای بی کلام، با پرسش و پاسخ با جناب مهندس امین اسماعیلی و همچنین ارائه مسیر تجربی شغلی میهمانان برگزار شد.

از تصمیم مهاجرات تا شروع کار در یک شرکت بزرگ

محمد افشار، با سمت مدیر سئو علی بابا، میهمان بی‌کلام دوم بوده و از ابتدای رویداد با رویکرد توضیح در مورد مسیر شغلی و چالش‌های موجود در فرایند کاری خود، با مخاطبان کندو صحبت و تجربیات خود را به اشتراک گذاشت.

این متخصص جوان از مسیر کار و تحصیلی خود با هدف مهاجرت به خارج از ایران و آشنایی اتفاقی با شرکت علی بابا صحبت کرد و سعی کرد با زبان ساده و گفتگویی دوستانه، از چالش‌هایی که در کار در شرکت‌هایی که قبل از علی‌بابا در آن مشغول به کار بوده، صحبت کند.

شروع فعالیت با یک تخصص یا چند مهارت، مهم‌ترین فرصت محمد افشار

مهم‌ترین دغدغه‌ای که محمد افشار در ابتدای فعالیت خود در شرکت‌های مختلف داشته و در حال حاضر از آن به عنوان تجربه‌ای دوست داشتنی و به قولی فرصتی برای رشد یاد می‌کند این است که در طول فعالیت‌های حرفه‌ای خود، از مهارت‌های متفاوت برای رسیدن به رشد و کسب تجربه، استفاده کرده است. این متخصص معتقد است که افراد تلاشگر در هر موقعیت و شرایطی می‌توانند، مجالی برای رسیدن به جایگاه بهتر را پیدا کنند پس تخصص گرایی را نباید مانعی برای شروع فعالیت‌های سازمانی و حرفه‌ای خود بدانند.

کار کردن در شرکت های بزرگ، دانشگاه تجربه

یکی دیگر از موارد مهم و ارزشمندی که در طول گفتگوی تجربه محور محمد افشار و امین اسماعیلی مشاهده شد، صحبت از این مورد بود که محمد افشار از اولین تجربه حرفه‌ای کار کردن در شرکتی بزرگی به نام علی بابا با عنوان کسب تجربه در یک دانشگاه بزرگ یاد کرد.

به عقیده محمد افشار یکی از ویژگی‌های جذاب کار کردن در شرکت‌های بزرگ و معبتر، وجود واحدی به نام منابع انسانی سازمان است که باعث می‌شود افراد پس از استخدام و حضور در تیم به هم به چشم یک متخصص دید داشته باشند.

این گفتگوی جذاب و حرفه‌ای از ساعت ۶ الی ۸ عصر پنج‌شنبه ادامه پیدا کرد و در انتها شرکت کنندگان و مخاطبان کندو سوالات خود را از میهمان بی‌کلام دوم پرسیدند.

اگر شما فرصت شرکت در این رویداد را نداشتید، می‌توانید همین حالا ویدئو این کارگاه را از طریق همین صفحه مشاهده و یا دانلود کنید.

نظرات کاربران

نکته جالب برای من مسیری بود که محمد افشار طی کرده تا امروز بتونه به این سمت تو علی بابا برسه.

محمد افشار

مدیر سئو علی بابا