1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

دانستنی‌های ضروری مالیاتی برای متخصصین سئو و بازاریابی دیجیتال

کندو پلاس ۵ در روز ۹ بهمن ماه با موضوع «دانستنی‌های مالیاتی برای متخصصان سئو» و به طور کلی برای پاسخ به نیاز افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند، برگزار شد. آقای فرشید رستگار مهمان این رویداد کندو، در ابتدا ضرورت آگاهی از مسائل مالیاتی برای فعالان بازاریابی دیجیتال را مطرح کردند.

از آنجایی که متاسفانه بسیاری از متخصصان سئو و به ویژه فریلنسرهای این حوزه، با مباحث مالیاتی آن آشنایی ندارند یا این قوانین را جدی نمی‌گیرند، آقای رستگار مثال‌های عینی و واقعی را درباره مشکلات مالیاتی و عدم توجه به قوانین آن مطرح کردند. طرح این مثال‌ها از ابتدای رویداد باعث شد تا شرکت کنندگان متوجه شوند با مسئله‌ای جدی و البته پر از جزئیات روبرو هستند.

تریبون حامی ما برای برگزاری کندو پلاس ۵ بود. رویدادی که می‌توان آن را در لیست بهترین ارائه‌های کندو پلاس تا به امروز نیز دانست.

آگاهی از قانون به ما قدرت می‌دهد!

یکی از مهم‌ترین دلایلی که آقای رستگار برای اطلاع از قوانین مالیاتی به آن اشاره کردند، این موضوع است که آگاهی از این جزییات و بندهای قانونی باعث می‌شود تا در هنگام عقد قرارداد احساس قدرت کنیم. چراکه می‌دانیم چه بندهایی از قوانین مالیاتی ممکن است برای ما دردسرساز باشد و انجام کدام دستورالعمل‌ها مسیر ما را ساده‌تر، قانونی‌تر و بی‌دردسر خواهد کرد. از طرفی دنیا به سمت جدی شدن دریافت مالیات از کسب و کارها پیش می‌رود.

بنابراین حتی اگر مشغول کار فریلنس هستید یا شرکتی در حال توسعه در مسیر بازاریابی دیجیتال دارید، با شرایطی خاص مشمول پرداخت مالیات یا بندهایی از قوانین مالیاتی خواهید بود. همانگونه که آقای فرشید رستگار در ارائه خود از قول بنجامین فرانکلین عنوان کرد: هیچ چیز قطعی نیست جز پرداخت مالیات!

به عنوان یک متخصص سئو کدام بخش از قوانین مالیاتی را بدانیم؟

فرشید رستگار که به آقای مالیات نیز شهرت دارد، در قدم بعدی به ما آموخت که باید روی چه نقاطی تمرکز کنیم؟ قبل از هرچیز متوجه شدیم که مالیات‌ها دو نوع مستقیم و غیر مستقیم دارند. آن دسته از مالیات‌هایی که شامل قراردادهای کار می‌شود، در شمار مالیات‌های مستقیم هستند.

از طرفی مهم‌ترین مسائلی که هنگام بستن قرارداد باد به آن توجه کنیم را در چند پرسش ساده خلاصه کرده و به ترتیب به آنان پاسخ دادند. این پرسش‌ها عبارت بودند از:

  • چگونه قرار داد بنویسیم؟
  • آیا به قرار داد ما مالیات تعلق می‌گیرد؟
  • مالیات بر درآمد چگونه محاسبه می‌شود؟
  • قوانین بیمه برای ما چگونه است؟

با پاسخ به این سوالات و البته پیمودن راه‌های قانونی مالیات، مسیر خود را به صورت حرفه‌ای ادامه خواهید داد.

پایان کندو پلاس ۵ با نکات کاربردی و پرسش و پاسخ کاربران

مهم‌ترین مباحثی که در ادامه کندو پلاس ۵ مطرح شد، سقف مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی، راه‌های آگاهی از معافیت‌های مالیاتی در هر سال، میزان درصد مالیات بر هر قرارداد و آشنایی با انواع قرارداد بود. آقای مالیات همه این مباحث را با مثال‌های واقعی و جزء به جزء به شرکت کنندگان ارائه کردند.

در ۳۰ دقیقه پایانی نیز شرکت کنندگان ابهامات و سوالات خود را برای آقای رستگار مطرح و پاسخ سوالات خود را به طور کامل و شفاف دریافت کردند. در نهایت کندو پلاس ۵ با دنیایی از اطلاعات متفاوت و البته تازه برای متخصصان سئو به پایان رسید.

نظرات کاربران