1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

آیا نرخ CTR یکی از فاکتورهای گوگل است؟

امین اسماعیلی در اولین ارائه از کندوی هفدهم در مورد موضوع تاثیر CTR در سئو صحبت کرد. تاثیر نرخ کلیک در سئو همیشه از موضوعاتی بوده که در میان صاحب نظران و متخصصین نظرات متفاوتی در مورد آن وجود دارد، اما در این ارائه با نگاهی جامع به جمع آوری و بررسی همه سرنخ های معتبر در رابطه با این موضوع پرداخته شده است. در پایان ویدیو احتمالا هرکس می تواند با دید بهتر و نگاه مطمئن تری در مورد تاثیر نرخ کلیک در سئو نظر بدهد. پیشنهاد می کنیم حتما این ارائه تحلیلی را مشاهده کنید.

نظرات کاربران

با سلام
تحقیق خوب و جالبی بود.
CTR همیشه یکی از موضوعاتی بوده که شاید تا سالها بعد هم در موردش تحقیق و بررسی و بحث انجام بشه.
شاید بتوان گفت که تا اوایل سال ۲۰۱۷ ، CTR تاثیر خیلی کمی در رتبه بندی داشته. البته بنده این موضوع رو در اواسط سال ۲۰۱۶ تست کردم. “سایتی داشتیم که چند صفحه با محتوای خیلی کم داشت و هیچ اپدیتی نداشت. لینک سازی داخلی و خارجی برای سایت انجام نمی شد و حتی یک مقاله هم نداشتیم. تنها کاری که انجام میدادیم این بود که روزی نهایتا ۳ بار در نتایج کلیک میکردیم و بعد از حدود ۳ ماه وبسایت با عبارت مورد نظرمان در صفحه اول قرار گرفت.”
اما نکته ای که هست که اینکه امروز اگر واقعا CTR تاثیر (مستقیم و غیر مستقیم) داشت، تمام وبمستر با انجام روش های تغییر ای پی روزانه ۱۰۰۰ کلیک انجام میدادند. و یا اینکه چرا وبسایتی که اپدیت و محتوای آنچنانی ندارد و بازدید روزانه آن به ۵۰ هم نمیرسد و آمار کلیک خیلی پائینی هم دارد، در نتایج بالاتر از وبسایت هایی قرار دارد که هر روز در حال اپدیت شدن هستند و آمار بازدید و کلیک خیلی بالایی دارند.
یا در حالتی دیگر (لااقل در ایران) اگهی های تبلیغاتی مرتبط با جستجو در رتبه های بالاتر هستند!!!؟؟؟؟

با این تحقیقاتی که هر روزه در مورد CTR یا Time on site و Dwell Time و مواردی این چنینی دیگر انجام میشود، شاید سالها بعد الگوریتمی طراحی بشه که چنین مواردی را جزء فاکتورهای رتبه بندی لحاظ کنند.

آقای اسماعیلی، اگر ممکن است موضوع بعدی کندو “ابداع تکنیک های لینک سازی داخلی” باشه، خیلی مبحث عالی و پرچالشی میتونه باشه.
متاسفانه در ایران اکثر وبمستر و افراد فعال در حوزه سئو، بدنبال تقلید و کپی هستند و کمتر شخصی ابداع گر هست.

با احترام

فوق العاده بود

امین اسماعیلی

مدیر خلاقیت وبسیما و متخصص سئو

منابع پیوست

دانلود فایل PDF