1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

کندو پلاس ۴؛ هر آنچه متخصص سئو باید از برنامه نویسی و شبکه بداند

کندو پلاس ۴ روز پنجشنبه ۲۰ آذر ماه با حضور محسن طاووسی برگزار شد. در این سری از مجموعه رویدادهای کندو پلاس، پلتفرم انتشار و توزیع آگهی تریبون نیز همراه و حامی ما بود. به صورت کلی محوریت بحث در کندو پلاس ۴ مربوط به اهمیت دانش برنامه‌نویسی متخصصین سئو و چگونگی یادگیری و آموزش آن بود. البته که در انتهای این وبینار، محسن طاووسی و امین اسماعیلی به بسیاری از سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ دادند. حدودا نیم ساعت بعد از وبینار، اعضای شرکت‌کننده وبینار را ترک نکردند و پرسش های بسیار جالب و مفیدی مطرح شد که به بیشتر آن‌ها پاسخ داده شد.

اهمیت داشتن دانش برنامه نویسی در لیست مهارت های متخصص سئو

آنچه که به عنوان بحث اصلی در کندو پلاس ۴ مورد بررسی قرار گرفت، مباحث مربوط به برنامه‌نویسی، جاوا اسکریپت، پیش‌نیازهای سئو در برنامه‌نویسی و اهمیت ارتباط تیم سئو با تیم فنی بود. محسن طاووسی اشاره‌ای به مهم‌ترین مباحث برنامه‌نویسی در سئو و اهمیت آن‌ها داشت. صحبت‌های او با مبحث Response and Request شروع شد که معتقد بود پایه و اساس شبکه و وب، مرتبط به این مبحث است. بعد از این مورد، مبحث User agents و اهمیت آن توسط محسن طاووسی بررسی شد. هرچند که مباحث به صورت کلی بسیار گسترده بودند اما درنهایت با جمع‌بندی‌های کلی، سرنخ‌های مهمی درباره اهمیت برنامه‌نویسی، اهمیت تسلط به جاوا اسکریپت و تعامل تیم فنی و سئو، به شرکت‌کنندگان داده شد.

برقراری تعامل بین تیم فنی و سئو، برگ برنده در پیاده سازی استراتژی!

بعد از صحبت‌های محسن طاووسی، مهندس امین اسماعیلی نیز نکات تکمیلی در راستای صحبت‌های جناب طاووسی داشتند که از مهم‌ترین آن می‌توان به اهمیت برقراری تعامل تیم فنی و سئو اشاره کرد. آنچه که امین اسماعیلی در موضوع ارتباط تیم سئو و تیم فنی بیان کرد، مهم‌ترین مسئله‌ای است که گاهی اوقات در روند پیاده‌سازی استراتژی فراموش می‌شود!

به گفته‌ی امین اسماعیلی اهمیت تعامل مناسب تیم سئو و فنی زمانی مشخص می‌شود که خروجی نهایی (نتیجه‌ای که به کاربر و گوگل ارائه می‌دهیم) در راستای استراتژی و اهدافمان باشد. درصورتی‌که برخی از مواقع به هر دلیل (به‌طور مثال ناآگاه بودن برنامه‌نویس به اصول سئو) باعث می‌شود تا خروجی‌ای که برای گوگل آماده می‌کنیم مطابق  با استراتژی ما نباشد. همچنین، امین اسماعیلی در ادامه صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که رفع نواقص و کم و کاستی‌های کد نویسی باید به‌گونه‌ای باشد تا آنچه که بیشترین اهمیت را برایمان دارد، در اولین موج ایندکس برای گوگل، قابل دسترسی باشد.

نظرات کاربران

بسیار عالی
ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیارمون قراردادید.

سلام
ممنون از اطلاعات خوبی که تو این ارائه مطرح کردید.

سلام
بر روی وبسایت وردپرسی کار میکنم که بخش عمده ای از محتوای آن توسط js لود میشه. و وقتی که با استفاده از اکستنشن جاوا اسکریپت رو غیر غعال میکنیم بخش عمده ای از محتوای صفحه دیگه لود نمیشه.
اما با این حال تمام محتوا در source صفحه وجود داره و وقتی که در سرچ کنسول inspect و view رو هم استفاده میکنم، محتوا به شکل کامل در بخش html وجود داره. چطور ممکنه و آیا لازمه کاری انجام بدم؟؟

    اگر در ویو سورس(کنترل یو) وجود داره محتوای اصلی هد و بادی، اکیه