1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

بی کلام اول؛ کمبود منابع ارتباطی و اطلاعاتی در گذشته از زبان شایان داوودی

پنج شنبه ۲۴ مهر ماه با برگزاری اولین سری از رویدادهای بی کلام سپری شد. «بی کلام» نام سری تازه‌ای از مجموعه رویدادهای آنلاین کندو است که به هدف انتقال تجربه و ارائه مسیر حرفه‌ای به دوست‌داران و علاقمندان حوزه سئو، توسط تیم اجرایی کندو ارائه شده‌است. این رویداد با حمایت مجموعه تسمینو، پلتفرم توزیع و انتشار رپورتاژ آگهی برگزار شد.

بی‌کلام، رویدادی برای گفتگوی بدون فاصله با متخصصان

در ابتدای شروع بی کلام، امین اسماعیلی بی‌کلام را با توضیحاتی کوتاه در مورد هدف از برگزاری بی کلام آغاز کرد و این مقدمه خلاصه را با این عنوان ارائه کرد که، ما در تمامی رویدادهای آنلاین و حتی حضوری کندو، تلاش کردیم تا فضایی برای انتقال تجربه و تکنیک از افراد متخصص در قالب ارائه‌های حضوری و مجازی فراهم کنیم. در این میان جای خالی فضایی برای گفتگوی متخصص ها به شدت حس می‌شد.

بی کلام با هدف پر کردن خلا «گفتگو» ایجاد شده تا این‌بار با فاصله کمتری با متخصصان ارتباط بگیریم.

شایان داوودی، اولین میهمان رویداد گفتگو محور بی‌کلام

شایان داوودی اولین میهمان دورهمی بی‌کلام بود که تاکنون تجربه‌های ارزشمند خود را در رویدادهای حضوری کندو پانزدهم و یازدهم، به همراهان کندو ارائه داده است. این متخصص این بار با فضایی متفاوت از ارائه‌های تخصصی روی صندلی بی‌کلام نشست تا باکلام مفصل از مسیر طی شده آموزشی و حرفه‌ای خود صحبت کند.

آشنایی اتفاقی با سئو، از پروژه‌های دانشجویی تا ارائه‌های تخصصی در کندو

گفتگوی امین اسماعیلی با شایان داوودی با خاطره‌ی آشنایی اتفاقی او با سئو آغاز شد. شایان مدت‌ها به از سئو به عنوان مسیری برای کسب درآمد در پروژه‌های دانشجویی نگاه می‌کرد تا اینکه بالاخره مهره مار سئو جای پای او را هر روز در این مسیر محکم‌تر از گذشته کرد.

مرز ببندی بین کار و زندگی شخصی از زبان شایان

نکته جالب توجهی که در مسیر این گفتگوی جذاب دیده می‌شد، صحبت‌های ساده و تجربه محوری بود که به ساده‌‌ترین بیان ممکن منتقل می‌شد. صحبت‌هایی که حس تجربه کردن قبل از تجربه کردن را به افراد تازه کار در مسیر سئو و بهینه‌سازی سایت ارائه می‌داد. یکی از این بحث‌های مهم مرز بندی بین کار و زندگی شخصی بود که به گفته شایان این مشکل با گرفتن پروژه‌های کمتر تا حد زیادی قابل رفع است.

با داشتن پروژه‌های زیاد حتی نمی‌توانیم پاسخگوی کارفرما باشیم.

بی‌آموزیم و آموزش دهیم از تجربه‌های امین اسماعیلی

یکی دیگر از جملات طلایی بی‌کلام، صحبت از آموزش دادن و آموزش گرفتن بود. نکته‌ای که هر فرد تازه واردی باید در ابتدای مسیر به آن توجه کافی داشته باشد. به قول امین اسماعیلی این روزها کورس‌های آموزشی و مطالب ارزشمند زیادی در فضای وب وجود دارد که می‌تواند مسیر یادگیری و حتی تجربه کردن را برای افراد فعال در این حوزه هموار کند.

اما در این میان کمبود منابع آموزشی در خصوص آموزش‌های پایه‌ای بسیار دیده‌ می‌شود و نکته قابل توجه این است که آموزش‌های پایه‌ای از نظر ما مسخره و ابتدایی می‌آید در صورتی که مهم ترین قدم، فراگیری آموزش‌های پایه به شکل صحیح است.

آموزش همیشه به این معنا نیست که مطالب پیچیده و عجیبی را یاد بگیریم، اگر مباحث ساده و با مسیر درست و بیان صحیح آموزش دهیم کار بزرگی انجام داده‌ایم.

از صحبت‌های جنجالی تا مسئولیت پذیری در مقابل جامعه متخصصین سئو

در ادامه مسیر یادگیری و آموزشی، دغدغه ارزشمندی که شایان داشت ارائه صحیح بود. از نگاه شایان هر کدام از متخصصان در هر موقعیت شغلی که در اکوسیستم سئو قرار دارند بایستی قاطعانه در مقابل اطلاعات و رفرنس‌های غلط بایستند تا کسی که به تازگی وارد دنیای سئو می‌شود روش صحیح یادگیری و ارائه مطلب را یاد بگیرد.

نسبت به اکوسیستم سئو مسئولیت‌هایی داریم، اگر چیزی می‌شنویم و از صحت آن اطمینان نداریم به هیچ عنوان مهر تائید روی آن نزنیم.

بی‌کلام اول، در ادامه با پرسش و پاسخ‌های کوتاه که بسیاری از آن‌ها خارج از فضای سئو بود ادامه پیدا کرد. شما می‌توانید برای مشاهده ویدئو این تاک‌شوی جذاب از طریق لینک‌های درچ شده در قسمت پایین این گزارش اقدام کنید.

نظرات کاربران

ممنون از شایان داوودی که صادقانه خیلی چیزها گفت. من به شجاعتش تو گرفتن پروژه ها حسودیم شد.

شایان داودی

Senior Performance Marketing & SEO Strategist