02122652046

درباره مجله اینترنتی زرافه

مجله زرافه با شعار “یک سر و گردن بالاتر” از سال ۱۳۹۳ کار خود را به طور رسمی آغاز نمود. اولین نسخه های مجله زرافه در قالب کتاب الکترونیک در دسترس علاقه مندان قرار گرفت و توانست از همان ابتدا نظر بسیاری از هواداران دنیای وب و کسب و کار را به خود جلب کند. هنوز مدت زیادی از آغاز فعالیت زرافه نگذشته بود که دریافت بازخوردهای مثبت خوانندگان مجله که بعضا از روستاهای دور دست ایران بودند، ما را بر آن داشت تا با اهتمام و تمرکز بیشتری محتوای زرافه را به مرحله تولید برسانیم.

لذا زرافه مدت زمان تقریبا ۲ ساله را صرف تقویت نیرو، غربال محتوا و مدرن سازی مقالات نمود. ماحصل کار، زرافه ای گسترده تر با پوشش حداکثری موضوعات بروز وب، تکنولوژی و سبک زندگی شد. از آنجا که دیگر یک کتاب الکترونیک پاسخگوی ارائه حجم اطلاعات زرافه نبود، وبسایت فعلی با مشارکت طراحان و کدنویسان شرکت وبسیما و همچنین تحلیلگران این مجموعه راه اندازی گشت تا به خوبی پاسخگوی نیاز مخاطبان مجله باشد.

رویکرد محوری مجله زرافه پیرامون کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ ها می باشد. در نظر داریم تا طی برنامه ریزی مدون و سلسله مطالب پیوسته، خطی روشن را برای علاقه مندان به این حوزه و یا کسانی که پای در این مسیر نهادند ترسیم نماییم. همنشینی با بنیانگذاران و مدیران ده ها استارتاپ ریز و درشت و آزمون و خطاهای بسیار در زمینه کسب و کار آنلاین، موجب شده تا آنچه زرافه مینویسد از اعتبار قابل قبولی برخوردار بوده و خواننده بداند که صرفا مباحث تئوریک را مطالعه نمیکند.

یکی دیگر از نکاتی که زرافه همواره به آن تاکید داشته، مسئله آموزش و آگاهی بخشی است. این روزها آموزش صحیح بیش از هرچیزی میتواند تضمینی برای موفقیت در آینده باشد. بخش قابل توجهی از مطالب زرافه در حوزه آموزش است و کسانی که به دنبال راه اندازی یک کسب و کار آنلاین هستند و یا میخواهند استارتاپ خود را راه اندازی کنند بیش از سایرین مخاطب مقالات ما هستند. البته همواره مقالات متعددی نیز نوشته میشوند که مخاطب عام دارند و از نوجوانان گرفته تا خانم های خانه دار دعوت به استفاده از مطالب مجله میکنند.

یکی از مواردی که زرافه بر آن تاکید بسیاری داشته، گزینش اعضای تیم تحریریه بوده است. هدف ما انتخاب افرادی آگاه و متخصص در حوزه کاری خود بوده تا بدینوسیله، دستانی توانمند، محتوای توانمند تولید کنند که بتواند افراد توانمندی را راهنمایی کند. تیم طراحی گرافیک و تیم تولید محتوای زرافه با هدایت سردبیر مجموعه، برنامه ای منظم و از پیش تعیین شده ای را برای خلق محتوای مجله سرمشق خود قرار دادند که خوشبختانه تا کنون تمامی اهداف مجله محقق شده است.

کاربران مرتبط

شادی پناهی

Business Development Manager at WEBSIMA

آرمین خیراندیش

کارشناس سئو

مهدی رئوف

متخصص سئو | استراتژیست محتوا

peyman hasani

تولید محتوا