درباره ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی

در آب ماشین ظرفشویی صنعتی همیشه حدود ۵ لیتر آب ذخیره می‌شود. این میزان حجم از آب اگر بیش از یک ماه به صورت راکد در دستگاه باقی بماند باعث ته‌نشین شدن رسوبات ظرفشویی شده و در ته مخزن جمع می‌شود. این امر باعث وارد شدن آسیب‌های شدید به قطعات ماشین ظرفشویی صنعتی و زنگ‌زدگی قطعات می ‌شود.

پس از شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی صنعتی از تمیز نبودن ظروف شکایت داشته و به نتیجه دلخواه خود از بابت شستشوی ظروف نرسیده اند و با عنوان ایراداتی چون ایجاد لکه بر روی ظروف، باقی ماندن مواد غذایی بر روی ظروف و… به دنبال راه حلی برای رفع ایرد ظرفشویی میباشند تا علت تمیز نشدن ظروف در ظرفشویی را رفع نمایند.

باید عنوان نمود خوشبختانه اکثر ایراد های مربوط به تمیز نشستن ظروف فنی نبوده و به خرابی ماشین ظرفشویی مربوط نمیباشند و در اکثر موارد با رعایت اصولی از نوع و کیفیت ماده شوینده و نیز تنظیمات دستگاه قابل حل بوده و نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی نخواهد بود.

به همین دلیل توصیه می شود بلافاصله پس از خشک شدن ظرف ها، آنها را از ماشین ظرفشویی صنعتی خارج کنید تا عوامل بیماریزا فرصت انتقال به ظروف را نداشته باشند. بسیاری از خانم ها به منظور صرفهجویی در وقت، زمان شستشوی ظروف را کوتاه تر می‌کنند و به جای یک مرحله شستشو با آب گرم وآبکشی نهایی، تنها مرحله آب کشی را انتخاب می‌کنند. در این روش بسیاری از باکتری ها و میکروب ها درظروف به خصوص در نواحی برجسته و غیر قابل دسترس باقی می ‌ماند و می ‌تواند عاملی برای ابتلا به بیماری هایگوارشی باشد

به همین دلیل توصیه می‌شود در صورت استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی، حداقل زمان شستشو لحاظ شده و ماهی یک بار محفظه داخلی ماشین ظرفشویی صنعتی با مواد پاک کننده و ضدعفونی کننده شستشو داده شود.

ظروف را داخل ماشین ظرفشویی صنعتی را از عقب به جلو بچینید:

این تکنیک ها هیچوقت توجهی به جمع کردن ظروف ،فنجان ها و شیشه های بلوری خود نداشتم با این حال من یکبار این دستگاه را چیدم واز دیدن لیوان درب و داغون و بطری شراب شکسته ناامید شدم. برای اینکه ظرف های شماسالم و محفوظ بمانند،راه حلش این است که آنها را از عقب به جلو بچینید علاوه بر این، به شما کمک میکند که فضای خالی ممکن را به حداقل برسانید و از تمام فضا نهایت استفاده را کنید و مهمترین نکته این است که، حتما قبل از چیدن آن ظرف ها را کامل تمیز کنید.

ماشین ظرفشویی صنعتی را مرتب کنید:

قطعا وسوسه کننده است اما ترک این عادت بد ،مطمئنا به صرف زمانتان می ارزد .جدا کردن ظروف فلزی و نقره ایی باعث میشود که فرآیند تخلیه زودتر انجام شود. این ابزار تیز تمایل زیادی به برداشتن باقی مانده های بزرگ و چسبنده دارند، برای اطمینان از اینکه آنها به درستی تمیز و ضد عفونی شده اند مطمئن شوید که در سمت چپ قرار گرفته اند.

ماشین ظرفشویی بیمارستانی:

ماشین ظرفشویی بیمارستانی ماشین ظرفشویی مدل ۱۲۰۰ مورد تایید و مورد استفاده  بخش هتل ها ، رستوران ها ، بیمارستان ها و دانشگاه ها را در شستشو  برآورده خواهد ساخت.

این ماشین ظرفشویی بهترین ویژگی های شستشو و مدرن ترین تکنولوژی ها را در کنار  قیمت مناسب و به صرفه  با توانایی و کارایی مناسب را دارا می باشد.

ماشین ظرفشویی صنعتی با ارایه مجموعه ای فوق العاده از فن آوری های پیشرفته با کمترین میزان مصرف منابع انرژی و آب ، شستشویی مقرون به صرفه و کاربر پسند را به ارمغان می آورد.

ماشین ظرفشویی صنعتی کافی شاپ:

زمانی که کافی‌شاپ شما مملو از مشتری هست، برای افزایش سرعت سرویس‌دهی و تسریع کارها، بهتر است از ماشین ظرفشویی صنعتی استفاده کنید. این کار علاوه بر کاهش درگیری در نیروی انسانی میشود در افزایش سرعت عمل نیز کارایی به سزایی را دارد.

ماشین ظرفشویی صنعتی خود را بر اساس فضا و ظرفیت آشپزخانه خود انتخاب کنید . ماشین ظرفشویی صنعتی انواع مختلفی دارد که مناسب آن برای آشپزخانه صنعتی کافی شاپ و بیمارستان ۱۲۰۰ تکه یا همان نیمه صنعتی می باشد.

ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی کافی شاپ

اسپیلت موز در منوی کافی شاپ:

موز اسپلیت یکی دیگر از دسر های بسیار خوشمزه می باشد . موز را به صورت عمودی و از پهلو به دو قسمت تقسیم کرده و در ظرف مناسبی قرار می‌دهیم. در بین دو برش موز، اسکوپ‌های بستنی را قرار داده، روی اسکوپ‌ها خامه شکوفه زده و با میوه‌های مختلف تزیین می‌کنیم.در صورت دلخواه می‌توانید از کمپوت آناناس، شکلات تخته‌ای رنده شده، مغز گردو یا فندق، اسمارتیز یا ترافل‌های رنگی برای تزیین این دسر استفاده کنید.

شستن میوه:

همه ماشین ظرفشویی صنعتی میوه و سبزی می شویند و سبد میوه شوی هم دارند. خوب است بدانید این سبد میوه شوی که مغازه دارها از آن نام می برند، چیزی نیست جز همان طبقه اول ماشین ظرفشویی صنعتی شما در حقیقت آنچه یک ماشین ظرفشویی را از نظر شستن میوه از ماشین ظرفشویی صنعتی دیگر متمایز می کند، قابلیت کار با آب سرد است؛ یعنی اینکه در ماشین ظرفشویی صنعتی برنامه ای تعبیه شده باشد که با استفاده از آن بشود میوه ها را با آب سرد شست تا پلاسیده نشوند.

کاهش صدا:

ویژگی های جالب کاهش مصرف انرژی، شروع با تاخیر شستشو در برخی از مدلها هستند که به شما اجازه می دهند تا زمان هایی که نرخ انرژی پایین تر هست آنها را روشن کنید. این ویژگی همچنین باعث کاهش صدا در آشپزخانه می شود.

نکات لازم برای کار با ماشین ظرفشویی:

۱- دقت کنید دقیقا به همان اندازه پیشنهادی، پودر داخل ماشین ظرفشویی صنعتی بریزید. پودر بیش ‌تر روی ظرف‌ها باقی می‌ماند و مقدار کم‌تر آن باعث کثیف ماندن ظروف می‌شود.

۲- تنها زمانی که ماشین‌ظرفشویی صنعتی پر است، شستشو را آغاز کنید. در صورت پر نبودن، برای از بین بردن بوی غذا از دور آبکشی استفاده کنید.

۳- از مایع براق‌کننده استفاده کنید. براق‌کننده، کشش سطحی آب را کم کرده و مانع ایجاد لکه آب روی ظروف می‌شود. به خصوص در جاهایی که آب سخت دارند، باعث خشک شدن زودتر ظروف شده و در مصرف انرژی در دور خشک کن صرفه‌جویی می‌کند.

۴- ظرف‌ها را با کم‌ترین درجه حرارت خشک کنید. حرارت زیاد روی لیوان‌های بلور لکه به جا می‌گذارد.

۵- ظروف زیر را داخل ماشین ظرفشویی صنعتی قرار ندهید:

آکریلیک، قطعات چسب‌دار، تمام آلومینیوم، آنتیک، برنز، چدن، ظروف چینی با تزیینات متالیک، کریستال، ظروف پلاستیکی که برچسب قابل شستشو در ماشین ظرفشویی صنعتی را ندارند، کارد و چنگال با دسته ‌های استخوانی، پلاستیک، چوبی یا منبت‌کاری شده، قاشق و چنگال‌های طلایی، آهنی، چاقوها، بسیاری از تابه و قابلمه‌های نچسب، شیشه شیر، ظروف مفرغی، ابزارهای پلاستیکی، قوطی و قاشق‌های چوبی.

۶- پودر را روی قاشق ‌و چنگال‌های نقره‌ای نریزید، چون لکه‌های قهوه‌ ای ایجاد می‌ کند.

۷- قرار دادن بیش از حد قاشق و چنگال داخل سبد مخصوص، موجب خش افتادن آن‌ها می‌شود.

۸- فلزهای مختلف را با هم داخل ماشین قرار ندهید. بشقاب‌های نقره و قاشق و چنگال‌ های فولاد ضد زنگ را حتی در دور آبکشی ساده، همزمان داخل ماشین نگذارید. واکنش بین دو فلز به هر دو آسیب می ‌رساند. چاقوها را به دلیل لبه فلزی از ظروف نقره دور نگه دارید.

مراحل تمیز کردن ماشین ظرفشویی صنعتی:

ماشین ظرفشویی صنعتی هم همانند وسایل دیگر منزل نیاز به تمیز و ضدعفونی کردن دارد. زیرا پس از مدتی که در بدنه دستگاه قارچ ها و باکتری ها رشد می کنند و جرم ها و روغن هایی که در قسمت خروجی آب جمع می شوند را باید از بین برد. بنابراین اگر متوجه شدید بعد از مدتی ظروف چندان تمیز نمی شوند و داخل ماشین ظرفشویی صنعتی بوی نامطبوعی می دهد، وقت آن رسیده است که پاکسازی را شروع کنید. به همین دلیل در این بخش از نکات خانه داری نمناک راه کارهای تمیز کردن ماشین ظرفشویی صنعتی را به شما ارائه می دهیم.

اگر بطور روتین ماهی یکبار ماشین ظرفشویی صنعتی را تمیز می کنید، تمیز کردن کامل تنها یک یا دو بار در سال نیاز است. این کار به خصوص برای تمیز کردن کامل در صورت وجود لک و کثیفی روی ظروف بسیار مهم است. اگر در منطقه ای با آب سنگین زندگی می کنید، ممکن است نیاز به تمیز کردن اساسی بیشتر داشته باشید.

با یک ماشین ظرفشویی صنعتی خالی شروع کنید. در صورت امکان، هر دو طبقات بالا و پایین را بیرون آورید تا دسترسی بهتر به اسپری آب داشته باشید. هر اسپری دارای حفره های کوچکی است که آب را در داخل ماشین ظرفشویی پخش می کند، این سوراخ ها می توانند با مواد معدنی آب سخت و یا حتی تکه های غذا مسدود شوند. اگر سوراخ ها مسدود شوند، آب ممکن است به سطوح ظروف نرسد و آن ها آلوده بمانند. نوک سیمی را در سوراخ فرو دهید تا مواد باقیمانده را خارج کنید.

ماشین ظرفشویی نیمه صنعتی:

ماشین ظرفشویی نیمه صنعتی ۱۲۰۰ تیکه می باشد.ماشین ظرفشویی نیمه صنعتی زانوسی یکی از باکیفیت ترین تجهیزات شستشوی نیمه صنعتی رستوران است.کاهش زمان شستشو و نظافت رستوران و همچنین کاهش احتمال شکسته شدن ظرف ها مخصوصا در کافی شاپ ها و رستوران ها، از مزیت و خوبی های استفاده از ماشین ظرفشویی نیمه صنعتی است. ماشین ظرفشویی نیمه صنعتی ایستاده ۱۲۰۰ بشقاب تمام استیل و ظروف کامل تمیز و عاری از کثیفی ظروف شما شست و شو می دهد. ماشین ظرفشویی صنعتی و نیمه صنعتی یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد که در تمامی آشپزخانه ایرانی و غیر ایرانی مورد استفاده قرار می گرد.

شین ظرفشویی صنعتی تونلی:

این ماشین ظرفشویی صنعتی تونلی دارای ظرفیتی برابر با ۲۰۰۰ تکه در ساعت را دارا می باشد یا در واقع ۲۰۰ سبد در ساعت که می توان به ماشین ظرفشویی صنعتی ریلی این امید را داشت تا مکان هایی با ظرفیت بالا را ساپورت کند.

تعداد افرادی که به عنوان اپراتور باید با این ماشین ظرفشویی صنعتی ریلی یا تونلی کار کنند ۳-۵ نفر است که هرکدام با توجه به بزرگی کار باید وظیفه مخصوص خود را انجام دهند.

ظروف دراین ماشین ظرفشویی صنعتی تونلی از یک طرف داخل سبد چیده می شوند بعد عملیات شستشو از طرف دیگر به صورت اتومات و کاملا تمیز خارج می شوند.

برندهای معروف ماشین ظرفشویی صنعتی خارجی:

در ادامه به مهمترین برندهای معتبر ماشین ظرفشویی های صنعتی در جهان می پردازیم. معروف ترین مارک های ماشین ظرفشویی صنعتی در جهان عبارتند از:

زانوسی

الکترولوکس

فاکتور

انداستریو

ال ویو مکس

آریستارکو

پمپ ماشین ظرفشویی صنعتی:

پمپ های سانتریفیوژی ماشینهای ظرفشویی صنعتی بر اساس این نیرو که در اثر چرخش پروانه بوجود می اید، کار می کنند. مایع پس از رهایی از پروانه از مجرایی می گذرد که انرژی سرعتی مایع به انرژی فشاری مبدل می گردد.

به این ترتیب فشار مایع هنگام خروج بیش از فشار ورودی آن می باشد. پمپ های سانتریفیوژی ماشین ظرفشویی صنعتی شامل چند دسته جریان محوری، جریان شعایی، جریان ترکیبی هستند. عمدتا پمپ های جریان شعاعی را بهترین نوع پمپ های سانتریفیوژی می دانند.

در ماشین ظرفشویی صنعتی به دلیل مجاورت دائمی پمپ با آب، با توجه به نوع پمپ که ضمن تامین فشار و دبی مورد نظر، باید به جنس این پمپ ها توجه داشت به همین دلیل جنس پمپ را از استنلس استیل می سازند تا بنوانند برای مدت بیشتری کاربرد داشته باشند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با كارشناسان تجهیز گستر خاورمیانه تماس بگيريد. ۰۵۶۲-۲۲۳۸-۰۲۱