بازی سئو – کندوی شانزدهم

کندوتایم، نام یک بازی خلاقانه با تمرکز بر سئو است که برای دورهمی های ماهانه کندو طراحی شده است. در این بازی هدف اصلی ما یادگیری استراتژی و تکنیک های سئو در کنار تمرین کار گروهی و شبکه سازی است. این بازی به صورت حضوری و طی ۳ ساعت برگزار میشود. در هر بازی ۱۰ الی ۱۲ تیم حضور دارند که شامل ۳۰ الی ۶۰ شرکت کننده خواهد بود.

قدم اول: انتخاب نقش در بازی

اولین مرحله برای شروع بازی انتخاب نقش است. هر شرکت کننده کندو میتواند به فراخور دانش و تجربه خود یکی از ۷ نقش پیشنهادی را انتخاب کند. البته الزامی با داشتن تخصص و تجربه در همه نقش ها وجود ندارد و برای تکمیل اعضای بازی و تیم ها ممکن است برخی افراد نقش خود را بدون در نظر گرفتن تجربه عملی در آن حوزه انتخاب کنند.

با توجه به اینکه در این بازی کلیه فعالیت ها به صورت گروهی انجام میشود نبود تخصص حرفه ای در هر نقش مشکلی در روند موفقیت یک تیم ایجاد نخواهد کرد.

پس از مشخص شدن مدیر پروژه ها و تعیین نقش شرکت کنندگان، فرآیند تصمیم گیری و تشکیل تیم آغاز میشود.

قوانین تشکیل تیم:

  • به جز مدیر پروژه وجود هیچ یک از نقش های دیگر در یک تیم الزامی نیست.
  • اعتبار هر مدیر پروژه برای تشکیل تیم ۵ کارت است و براساس اهداف خود میتواند نقش های مورد نظر را انتخاب کند.
  • کلیه اعضای تیم در تصمیم گیری ها و تعیین استراتژی سئو مشارکت داشته و حق اظهار نظر خواهند داشت. تصمیم گیری نهایی برعهده مدیر پروژه است.
  • پس از تعیین اعضای تیم و شروع بازی امکان ایجاد تغییرات در تیم و تعویض نقش ها وجود ندارد.

قدم دوم: اجرای بازی در ۳ مرحله

اجرای بازی در سه مرحله انجام میشود که قوانین و شرایط اجرای آنها کاملا مشابه است. در پایان هر مرحله فعالیت های هر تیم توسط تیم برگزاری ثبت شده و رتبه بندی نتایج مشخص میگردد.

هر تیم در ابتدای بازی ۱۰۰ سکه دریافت میکند و فعالیت های آن برای کسب امتیاز بیشتر به سه دسته اصلی در حوزه محتوا، تبلیغات و رپورتاژ آگهی تقسیم میشود.

محتوا : تولید محتوا به صورت دورکاری و با خرید از بانک انجام میشود، شما میتوانید در پایان هر مرحله و در زمان ثبت فعالیت ها با پرداخت ۳ سکه به ازای هر محتوا، فعالیت های خود را در این حوزه ثبت کنید. خرید هر محتوا ۳ امتیاز مثبت به همراه خواهد داشت که براساس اعضای تیم شما ممکن است ارزش و تاثیر آن دستخوش تغییر شود.


رپورتاژ آگهی : هر تیم در شروع بازی ۵ رپورتاژ آگهی دریافت میکند که میتواند با فروش آنها به تیم های دیگر برای خود درآمدزایی کرده و یا در زمینه تبادل لینک فعالیت کند. خرید رپورتاژ آگهی برای شما ۸ امتیاز مثبت و فروش آن ۴ امتیاز منفی خواهد داشت البته این امتیازات براساس نقش های انتخاب شده توسط اعضای تیم شما و نوع فعالیت هایی که انجام میدهید تغییر میکند.


تبلیغات : همه تیم ها امکان خرید تبلیغات را داشته و به واسطه آن ۴ امتیاز مثبت دریافت میکنند ولی تنها تیم هایی که کارشناس بازاریابی دیجیتال دارند در ابتدای بازی ۳ بنر تبلیغاتی برای فروش دریافت خواهند کرد. با فروش بنرهای تبلیغاتی شما ۲ امتیاز منفی دریافت خواهید کرد البته در صورت وجود یک متخصص سئو تکنیکال در تیم شما این امتیاز منفی لحاظ نمیشود.


کارت شانس : در پایان هر مرحله شما یک کارت شانس دریافت میکنید که ممکن است تاثیر مثبت یا منفی بر امتیاز نهایی داشته باشد. تاثیر کارت شانس مستقیما به اعضای تیم شما و نقش هایی که در ابتدا انتخاب کرده اید خواهد داشت.

رپورتاژ آگهی و تبلیغات قیمت مشخصی ندارد و تعادل میان عرضه و تقاضا در کنار قدرت چانه زنی تعیین کننده قیمت خواهد بود.

 

مدیر پروژه

وظیفه اصلی مدیر پروژه انتخاب نقش ها و مدیریت منابع مالی برای پیش برد اهداف تیم است.

کارشناس محتوا

حضور کارشناس محتوا در تیم شما به معنی داشتن 3 محتوا در شروع بازی است.

کارشناس بازاریابی دیجیتال

حضور یک متخصص دیجیتال مارکتینگ در تیم به شما اجازه میدهد تبلیغات خود را در سایت های دیگر اثربخش کرده و 3 جایگاه تبلیغاتی برای فروش در اختیار داشته باشید.

مشاور سئو

حضور این عضو در تیم شما پاره وقت است و تاثیر آن از یک متخصص سئو پایین تر است. مشاوره سئو امتیاز کسب شده از همه فعالیت های شما را 5 درصد افزایش میدهد و خرید رپورتاژ آگهی را اثربخش میکند.

استراتژیست محتوا

استراتژیست محتوا فعالیت های محتوایی شما را هدفمند کرده و ارزش هر محتوا را 20 درصد افزایش میدهد.

متخصص سئو تکنیکال

حضور یک برنامه نویس حرفه ای در تیم شما موجب میشود در همان ابتدای بازی 10 امتیاز مثبت دریافت کنید و برای فروش تبلیغات امتیازی از دست ندهید.

متخصص سئو

داشتن یک متخصص سئو به صورت تمام وقت میتواند تاثیر همه فعالیت های شما را 10 درصد افزایش داده و خرید و فروش رپورتاژ آگهی را هدفمند کند.

نوع فعالیتامتیاز
تولید محتوا+3
خرید تبلیغات+4
خرید رپورتاژ+8
فروش تبلیغات-2
فروش رپورتاژ-4

تیم های شرکت کننده 10